BoryTucholskie.com

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Borach?

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Borach?

Bory Tucholskie to miejsce, gdzie można wypocząć, dobrze zjeść, a także naładować wyczerpane przez życie w mieście akumulatory. Wiele atrakcji, które znajdują się przede wszystkim na wolnym powietrzu sprawia, że hotele w borach tucholskich nigdy nie świecą pustkami.

Można podziwiać tutaj parki krajobrazowe, park narodowy, rezerwaty przyrody, a oprócz tego turyści mogą skorzystać ze wspaniałych akwenów, wśród których wymienia się Jezioro Charzykowskie, a także Zalew Koronowski. Zimą można je podziwiać, a z kolei latem to miejsce warte odwiedzenia przez osoby kochające sporty wodne. Kiedy sezon letni jest w pełni, noclegi w borach tucholskich muszą być rezerwowane ze sporym wyprzedzeniem. Jest to związane z popularnymi spływami kajakowymi, które podbijają serca coraz większej liczby osób. Ludzie nie mają oporów przed przyjeżdżaniem do Borów na weekend tylko, żeby odpocząć od miasta i spędzić wspaniały czas z najbliższymi.

Hotele w Borach Tucholskich oferują wiele atrakcji wśród których wymienia się charakterystyczne elementy wyposażenia, które nawiązuje do tego regionu Polski. Warto też wspomnieć o oferowanych usługach z zakresu SPA, a więc wszelkiego rodzaju masażach, zabiegach na twarz i ciało oraz oczywiście basenach. Pyszna regionalna kuchnia to przeważająca zaleta.

Wracając jednak do wspaniałych atrakcji, które oferują Bory Tucholskie. Na pewno warto wspomnieć o wiosnach tematycznych. Wymienia się wśród nich Wioskę Górniczą w Pile, gdzie w dawnych czasach znajdowała się również kopania węgla brunatnego. To jeden z punktów, którego nie można pominąć w trakcie wizyty.

Ptasia Wioska w Adamkowie to atrakcja dla całych rodzin, która ucieszy przede wszystkim małych podróżników. Rozbrzmiewają tutaj najwspanialsze śpiewy zachęcające wszystkich do przywitania się z nowymi przyjaciółmi oraz odgadnięcia jaki dźwięk należy do którego ptaka. Adamkowo samo w sobie jest bardzo urocze, dlatego wizyta tutaj dostarczy wielu wspomnień i wspaniałych chwil.

Czy słyszeliście o Wiosce Grzybowej w Krzywogońcu? To miejsce, które pokochają wszyscy fani grzybów, jednakże po trudach zbierania można śmiało odpocząć nad jeziorem, które umila wypoczynek wszystkim odwiedzającym. Ta atrakcja dostępna jest tylko sezonowo, jednakże zapewnia całkiem sporo wrażeń.

Noclegi w borach tucholskich oferują wiele różnych opcji, dlatego warto wybrać najbardziej pożądane i cieszyć się z rodzinnych wakacji, albo czasu spędzanego w towarzystwie przyjaciół.