BoryTucholskie.com

Gdzie na wakacje we wrześniu z Turystyczny Ninja?

Zagraniczne wakacje we wrześniu są wspaniałym pomysłem na beztroski relaks i odpoczynek z dala od zgiełku miasta i największych tłumów. Wraz z początkiem roku szkolnego oferta wyjazdów poza sezonem jest niezwykle atrakcyjna nie tylko pod względem kierunków ale też konkurencyjnych cen w propozycjach last minute. Bez względu na to, czy wrześniowe wakacje planujesz na własną rękę czy z biurem podróży, warto swoje poszukiwania rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

W dziesiątkach ofert wakacyjnych wyjazdów na ostatnią chwilę, dużą popularnością cieszą się kierunki, których ceny są o kilkadziesiąt niższe od cen pierwotnych. Szukając wyjazdu tam gdzie jest ciepło we wrześniu warto sięgać po opcje last minute, zapewniające całą masę egzotycznych atrakcji w konkurencyjnych cenach. Zastanawiasz się gdzie we wrześniu na wakacje? Poznaj kilka sprawdzonych kierunków.

Madera – idealna na urlop we wrześniu

Jeśli szukasz najcieplejszych miejsc na wakacje we wrześniu, koniecznie weź pod uwagę należącą do Portugalii słoneczną Maderę. Ta leżąca na Oceanie Atlantyckim wyspa dla turystów z całego świata stanowi niezwykle popularny kierunek. Przyjemna temperatura dochodząca do 26 stopni pozwala na beztroskie plażowanie, kąpiele w oceanie i aktywny wypoczynek bez nadmiernych upałów.

Stolica Madery Funchal zaprasza turystów z całego świata do zwiedzania klimatycznych zaułków miasta porównywanych ze monumentalnościami portugalskiej Lizbony. W trakcie zwiedzania miasta nie można zapomnieć o promenadzie Avenida do Mar, przy którym znajduje się muzeum Christiano Ronaldo.

Sardynia – doskonały pomysł na wrześniowy wypoczynek

Sardynia jako druga co do wielkości włoska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym we wrześniu osiąga całkiem przyjemną temperaturą dochodzącą do 27 stopni. Sardynia na tle innych wysp wyróżnia się niemal 2000 kilometrowym wybrzeżem, które wyjątkowo sprzyja zażywaniu kąpieli i rozkoszowania się słońcem. Bez wątpienia, do najbardziej charakterystycznych wizytówek Sardynii jest Costa Smeralda czyli Szmaragdowe Wybrzeże, w którym woda przybiera piękny, szmaragdowy odcień.

Tunezja – postaw na wakacje we wrześniu

Północne rejony Afryki także sprzyjają wrześniowym wakacjom! W Tunezji położonej nad Morzem Śródziemnym u progu jesieni panują wręcz idealne warunki do beztroskiego relaksu. Tunezja we wrześniu kusi wysokimi temperaturami dochodzącymi do 26 stopni, błękitnym niebem i wieloma wspaniałymi egzotycznymi atrakcjami. Urlop w Tunezji ze względu na swoją popularność widnieje w każdym biurze podróży, dzięki czemu z wybraniem terminu we wrześniu nie będziesz mieć najmniejszych problemów. Na rynku turystycznym wakacje w Tunezji występują w licznych ofertach typu last minut – taka opcja wyjazdu z pewnością ucieszy wszystkie osoby marzące o słonecznych wakacjach, jednak posiadających dość ograniczony budżet wyjazdowy. 

Lanzarote – wyspa wrześniowego wypoczynku

Wyspy Kanaryjskie są miejscem, gdzie na wakacje we wrześniu przyjeżdżają turyści z różnych stron świata. Leżący na Oceanie Atlantyckim Archipelag Wysp zachwyca słoneczną pogodą również poza szczytem sezonu turystycznego. Jedną z takich wysp, którą warto odwiedzić jest Lanzarote – wyspa wulkaniczna wysunięta najbardziej na północ ze wszystkich Wysp Kanaryjskich. W Lanzarote we wrześniu temperatury utrzymują się na poziomie 22 stopni zapewniając idealne warunki do spędzania czasu na plaży oraz aktywnego zwiedzania wulkanicznych krajobrazów oraz Narodowego Parku Timanfaya.

Sprawdź też inne kierunki idealne na zagraniczne wakacje we wrześniu.