BoryTucholskie.com

Gacno Wielkie

Jak donosi strona Parku Narodowego Bory Tucholskie w ostatnich tygodniach bardzo popularne pod względem turystycznym stało się Jezioro Gacno Wielkie.

Całość artykułu dostępna na stronie pnbt.com.pl

W ostatnich tygodniach bardzo popularne pod względem turystycznym stało się Jezioro Gacno Wielkie. Pytani turyści odpowiadają że pragną zobaczyć kładkę w kształcie serca. Cieszy nas, że po prawie 20 latach od założenia drewnianej kładki, przeżywa ona swój renesans. Jednak nie wszyscy pamiętają o tym, że można tam dotrzeć na rowerze lub pieszo, wybierając  drogi które są szlakami turystycznymi lub ścieżkami dydaktycznymi. Zdarza się, że włączają nawigację i ruszają samochodem nad to jezioro.

Przypominamy że jezioro to znajduje się w Parku Narodowym „Bory Tucholskie”. A od prawie 25 lat (od początku istnienia Parku) wjazd na jego teren samochodem jest zabroniony. Można dojechać do śródleśnego parkingu w Klosnowie (droga udostępniona dla ruchu kołowego Klosnowo – Funka) lub na parkingi w Funce,  czy też w Bachorzu. I z tych miejsc pieszo lub rowerem udać się nad Jezioro Gacno Wielkie. Pamiętajmy również o tym, że w Parku Narodowym obowiązują bilety wstępu.