BoryTucholskie.com

Zima w Borach Tucholskich

Zima to czas, kiedy niektórzy zakopują się pod kołdrę i spędzają całe dnie na oglądaniu filmów oraz piciu gorącej herbaty. Jednakże dla tych, którzy kochają aktywny wypoczynek mamy zdecydowanie lepszą propozycję. Bory Tucholskie to idealna lokalizacja na spędzenie zimowych ferii bądź krótkiego urlopu o każdej porze roku. Kiedy za oknem pada śnieg jest tam bardzo uroczo. Właśnie dlatego warto wiedzieć co można tam zwiedzać i czym się cieszyć.

Wypoczynek w Borach Tucholskich na pewno jest bardzo aktywny i nie ma tutaj ani chwili na narzekanie oraz nudę. To piękne miejsce, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim oraz pomorskim, a jak sama nazwa wskazuje można tam spotkać największe w całej Polsce skupiska borów sosnowych. Absolutny numer jeden, kiedy chodzi o zwiedzanie to Park Narodowy, gdzie panuje spokój, którego potrzebuje większość odwiedzających. Widoki zapierają dech w piersi, a do tego atrakcje znajdą się tutaj dla odwiedzających w każdym wieku.

Zimą, jak i w trakcie innych sezonów nie można nie skorzystać ze szlaków oraz ścieżek turystycznych, gdyż pozwalają odpocząć od miejskiego zgiełku, bezustannych tłumów ludzi, pośpiechu oraz spalin. Bory Tucholskie pozwalają odpocząć fizycznie oraz psychicznie, gdyż przemierzane kilometry, rozmowy na świeżym powietrzu oraz dobry nastrój udzielą się wszystkim i pozwolą na naładowanie baterii oraz przygotowanie się do zmagania z nowymi zadaniami i obowiązkami.

Charzykowy zimą

Wypoczynek w Borach Tucholskich jest dostosowywany dla odwiedzających w różnym wieku. Na pewno warto zwrócić uwagę na wieżę widokową Trzebciny. W 2012 roku miejsce to zostało zniszczone przez tornado, jednakże na dzień dzisiejszy teren prezentuje się zupełnie inaczej. Z tarasu można podziwiać piękne drzewa oraz krzewy, które pokazują jak wiele może się zmienić w przeciągu kilku minut. Z wieży można skorzystać o każdej porze dnia oraz bez względu na porę roku, a do tego dotarcie na górę nie zajmuje wiele czasu. Stąd rodzice z dziećmi bez większych problemów nacieszą oczy widokami oraz jeśli dopisze im szczęście zrobią to w towarzystwie śniegu.

Wśród ścieżek oraz szlaków na pewno warto wspomnieć o ścieżce Jelenia Wyspa, która znajduje się w Tucholskim Parku Krajobrazowym oraz o ścieżce dydaktycznej w Suszku. Jelenia Wyspa to około 3,5 kilometra, czyli trasa, którą przechodzi się w około 2 godziny. 10 przystanków na trasie umożliwia zapoznanie się z ciekawymi informacjami odnośnie tego miejsca oraz niedalekich miejscowości. Nikt nie mówi, że trzeba przejść całą trasę przede wszystkim zimą, jednakże to dobra propozycja na spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny. Najbardziej interesujące w trakcie wycieczki są torfowiska, a także bagna rzeki Stążki