BoryTucholskie.com

Dni Otwarte w Parku Narodowym „Bory Tucholskie

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na spacer z przewodnikiem po Zagrodzie Pokazowej Zwierząt Parku Narodowego “Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Budowa Zagrody  sfinansowana została ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. W czasie spotkania będzie można obejrzeć budynek inwentarski z 1905 roku, woliery i wybiegi dla zwierząt, usłyszeć wiele ciekawych informacji na temat pierwszych mieszkańców Zagrody – przedstawicieli rodzimych ras zwierząt gospodarskich – koni, krów, owiec i kur, a także dowiedzieć się, jakie jeszcze zwierzęta będą w niej przebywać.

Spacery odbywać się będą w dniach 10 i 11. 05.2019 roku, w godzinach: 10:00, 12:00 i 14:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 52 33 55 127.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe w Polsce wydarzenie prezentujące projekty realizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W tym roku organizowane są w ramach obchodów 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://dniotwarte.eu

Serdecznie zapraszamy!

źródło: Park Narodowy “Bory Tucholskie