BoryTucholskie.com

Atrakcje w Borach

Bory Tucholskie to idealna lokalizacja na wakacje bądź krótki urlop bez względu na porę roku. Można się tutaj doskonale bawić w towarzystwie najbliższej rodziny, albo grupy znajomych. Zakochani także wpisują się idealnie w tutejszy klimat, który służy nie tylko umacnianiu więzi, ale również pokazuje jak wspaniale można spędzać razem czas.
Wypoczynek w Borach Tucholskich ma aktywną formę, dzięki czemu nikt nie może tutaj mówić o nudzie. Sam przyjazd stanowi największą atrakcję, a to chociażby ze względu na piękne widoki oraz zdrowe powietrze. Dodatkowo o każdej porze roku można spotkać tutaj rzadkie gatunki zwierząt, które mimo zimna panującego na dworze żyją i mają się całkiem dobrze.

Stolica Borów to Tuchola, czyli stosunkowo niewielkie, ale bardzo urocze miasteczko. Zimą w lokalnych restauracjach można dostać najlepsze jedzenie, które rozgrzeje zziębnięte ciała, a także wyborne napoje. Latem zastępują je domowej roboty lemoniady oraz lody. W związku z tym, że znajdujemy się w miejscu, które granicy z Kaszubami jedzenie może dawać poczucie, że znajdujemy się w całkiem innym rejonie świata, a to również ze względu na potrawy, których się nie smakowało do tej pory, ani też nie słyszało o nich.

Charzykowy

Bory Tucholskie oferują wiele atrakcji o różnorodnym charakterze. Znajduje się tutaj ciekawe Muzeum Borów Tucholskich i warto zwiedzić średniowieczny gród w Raciążu oraz Bysławek – miejscowość w której mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego. Można podziwiać tutaj również kościół pod wyzwaniem św. Wawrzyńca, gdzie każdy odwiedzający może pozwolić sobie na chwilę refleksji i modlitwę.
Z kolei rezerwat archeologiczny znany jako „Kręgi Kamienne” to miejsce z charakterem oraz historią. Znajduje się tutaj największe skupisko kręgów kamiennych w Polsce. Jeśli pogoda nie przeszkadza można skorzystać ze szlaku pieszego „Partyzantów Armii Krajowej”, który jak sama nazwa wskazuje się ściśle związany z żołnierzami Armii Krajowej, którzy w dawnych latach wykazywali się sporą aktywnością w tych rejonach.
Wypoczynek w Borach Tucholskich może łączyć w sobie aktywne zwiedzanie, ale jest tutaj również miejsce na relaks oraz spędzanie miłego czasu w towarzystwie najbliższych. Latem są to przede wszystkim piesze wycieczki, spędzanie czasu na łonie natury oraz zwiedzanie miejsc, których nie ma w innych miejscowościach. Park Narodowy Bory Tucholskie, Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie to tylko przykłady atrakcji, które czekają na turystów nie tylko z całej Polski, ale również i Europy. W dzisiejszych czasach, kiedy podróżowanie po własnym kraju jest o wiele bezpieczniejsze, na pewno warto zdecydować się na udaną wycieczkę w Borach zamiast zagranicznych wycieczek.

Park Narodowy Bory Tucholskie